Brawo Costco! Oby było więcej tak odważnych firm w USA

Przez ostatnie lata Monsanto nie ma łatwego życia. Kolejnym poważnym ciosem skierowanym w stronę korporacji jest fakt, iż Costco zgodzilo się zaprzestania sprzedaży wszystkich herbicydów zawierające glifosat, w tym Roundup.

Jak się to stało? w 2018 roku fundacja Moms Across America zwróciła się do Costco, Lowes i Home Depot z prośbą o zaprzestanie sprzedaży produktów zawierających glifosat po tym, jak wyrok w sprawie Johnson vs. Monsanto dotyczący raka został podtrzymany (sąd uznał że narażenie na Roundup spowodowało chłoniaka nieziarniczego)

Grupa Moms Across America zebrała ponad 150,000 podpisów na change.org, prosząc trzech detalistów o zaprzestanie sprzedaży toksycznego herbicydu. Pierwszą firmą ktora zareagowała, było Costco.

„Zadzwoniłam do centrali i po dwóch dniach zostawiania wiadomości i prób połączeń ostatecznie potwierdziłam z pracownikami, że Costco nie zamawia Roundup ani żadnych herbicydów na bazie glifosatu na nadchodzące wiosenne dostawy” – napisała na swojej stronie internetowej Zen Honeycutt, założycielka fundacji Moms Across America

Gdy poprosiła o oficjalne oświadczenie ​​powiedziano jej, że Costco zwykle nie publikuje komunikatów prasowych na temat tego, jakie produkty zostały wycofane ze sprzedaży.

„Jeden pracownik wspomniał w rozmowie, że przed podjęciem ostatecznej decyzji firma sprawdziła alternatywne produkty organiczne i była zadowolona z rezultatów. Kilku pracowników wspomniało również o wyroku sądu nadmieniając jednocześnie, że tak po prostu należy postepować ”

Brawo Costco!!!

AKTUALIZACJA: Honeycutt ujawniła korespondencję elektroniczną pomiędzy nią i Bryce Wentworth, pracownikiem odpowiedzialnym w Costco za zamówienia zwiazane z sekcja „lawn and garden”. Początkowo Wenworth  nie chciał, aby jego nazwisko było używane w publikacjach, ale od tego czasu wydał publiczne oświadczenie w Centrum Zdrowia Środowiska potwierdzające tę decyzję.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię