Chcesz odwołać podróż samolotem z powodu koronawirusa? Podpowiadamy, które linie lotnicze nie naliczą kary.

W zeszłym tygodniu JetBlue był pierwszą linią lotniczą, która zniosła opłaty za zmianę biletów oraz anulowała koszty zwrotów biletów. Wszystkie bilety zakupione do 11 marca na podróż do 1 czerwca otrzymają „temporary change fee waiver”.

Tuż po informacji od linii JetBlue, Alaska Airlines ogłosiło procedurę o nazwie „peace of mind”, czyli „spokój ducha” w rezygnacji czy zmianie biletów lotniczych.

American Airlines jako pierwsza z trzech dużych linii lotniczych ogłosiła zwolnienie opłat. Podróżni, którzy zakupią bilet do 16 marca będą mogli go zmienić lub oddać bez płacenia kary. Osoby te nie otrzymają zwrotu gotówki lecz kredyt na kolejną podróż.

Southwest Airlines nie pobiera opłat za zmiany. Podróżni mogą anulować lub zmienić bilet, nawet ten, które nie podlega zwrotowi, i otrzymać wartość biletu na przyszłe podróże.

United Airlines znosi opłatę za zmianę lotu na wszystkie bilety zakupione do końca marca. Bez znaczenia czy jest to bilet wykupiony w klasie podstawowej ekonomicznej czy biznesowej można go zmienić w ciągu 12 miesięcy.

Delta Airlines również znosi opłaty za zmianę lotu na bilety zakupione między 1 a 31 marca 2019, a nowy bilet musi zostać wydany nie później niż 28 lutego 2021 roku.

Należy pamiętać, że pomimo tego iż kary za zmianę lotu są anulowane jeśli nowy bilet lotniczy będzie droższy trzeba będzie tą różnicę dopłacić.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię