Prezydent Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy

WASZYNGTON – Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa. Dodał również, że Waszyngton ma trudności z zapewnieniem Amerykanom odpowiedniej pomocy, a urzędnicy scigają się z czasem, aby spowolnić rozprzestrzenianie się pandemii.

„Oficjalnie ogłaszam stan wyjątkowy na szczeblu krajowym” powiedział  Prezydent Trump w czasie przemównienia w Rose Garden. Dzięki tej decyzji będzie można przeznaczyć dodatkowe fundusze w wysokości 50 miliardów dolarów dla władz stanowych i lokalnych na walkę z epidemią.

Trump powiedział również, że udziela skeretarzowi służby zdrowia Alexowi Azarowi zwolnienia z federalnych przepisów, aby dać lekarzom i szpitalom „elastyczność” w leczeniu pacjentów.

Nancy Pelosi ogłosiła w piątek, że Izba zatwierdzi pakiet pomocy koronawirusowej, prosząc administrację Trumpa i republikanów z Kongresu o „postawienie rodziny na pierwszym miejscu”

„Nasz naród, nasz wielki naród już wcześniej borykał się z kryzysem” – powiedziała Pelosi. „I za każdym razem, dzięki odwadze i optymizmowi narodu amerykańskiego, zwyciężaliśmy. Teraz, pracując razem, znów zwyciężymy. ”

Administracja poinformowała również o przyznaniu 1,3 miliona dolarów dwóm firmom próbującym opracować szybkie testy wykrywające zakażenie koronawirusem.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię