Szkoły publiczne w Chicago zamknięte do 20 kwietnia

Burmistrz Lori Lightfoot w czwartek po południu ogłosiła, że Chicagowskie Szkoły Publiczne zostaną zamknięte do 20 kwietnia, a uczniowie wrócą do klas we wtorek 21 kwietnia.

Podczas wystąpienia zostało omówione zarządzenie Departamentu Zdrowia Publicznego, mówiące o tym, aby „mieszkańcy z objawami, takimi jak kaszel, gorączka czy duszność, pozostali w domu”.
„Jeśli zaczynasz czuć się źle – jesteś zmęczony, masz bóle gardła i mięśni – nakazuje się pozostanie w domu, chyba że będziesz potrzebował opieki medycznej lub innych niezbędnych rzeczy, takich jak jedzenie” – powiedział Lightfoot. „Jeśli naruszysz ten nakaz, będą konsekwencje. Bądź mądry i bezpieczny. Jeśli jesteś chory, zostań w domu. To jest rozkaz”.

W przemówieniu burmistrz przekazała, że miasto zawiesza pobieranie opłat za mandaty drogowe i parkingowe oraz rachunki za media do 30 kwietnia.

Lightfoot ogłosiła również utworzenie Chicago Small Business Resilience Loan Fund (Chicagowski Fundusz Pożyczkowy dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw). Na nisko oprocentowane pożyczki dla małych przedsiębiorców, poważnie dotkniętych epidemią, przeznaczone będzie na początek 100 milionów dolarów.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo Dobrze,Brawo.Wszyscy Chorzy zawsze powinni zostac w domu!!!Dziecko chore musi isc do szkoly bo Rodzice musza isc do pracy .Rodzice,Mlodziez tez chorzy ale chodza do pracy,sklepow etc.NIE MA CZASU NA CHOROWANIE?Moze teraz przemysla niektorzy czy Warto
    Potrzeba bylo Virusa by sie Opamietac?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię