Pierwsze domowe zestawy testowe na obecność koronawirusa są już dostępne dla konsumentów

Firma mieszcząca się w Austin w stanie Teksas, Everlywell jest pierwszą w Stanach Zjednoczonych, która opracowała domowy zestaw testowy na koronawirusa. Firma już wyprodukowała 30 000 testów. Kolejne w produkcji.

„Firma Everlywell została założona, aby zapewnić ludziom niedrogi i wygodny dostęp do testów laboratoryjnych. Nasza misja nigdy nie była ważniejsza niż teraz ”– powiedziała w oświadczeniu Julia Cheek, założycielka i CEO Everlywell. „Nasz zespół przy współpracy z najlepszymi naukowcami i laboratoriami w kraju pracował nad testem, który udostępniony będzie w najniższej możliwej cenie, pokrywając nasze koszty, bez żadnego zysku dla firmy. Zwróciliśmy się również do urzędników państwowych i zdrowia publicznego, aby zbadali możliwości zapewnienia go za darmo. ”

Test można zamawiać online na stronie www.everlywell.com. Najpierw trzeba jednak wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania opracowane na podstawie wytycznych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Koszt testu – 135 USD.

UWAGA!!! Ze względu na ogromne zaineresowanie, na chwilę obecną firma EVERYWELL podjęła decyzję o zaopatrzeniu w testy w pierwszej kolejności pracowników służby zdrowia. Reszta konsumentów będzie musiała trochę poczekać.

Jak działa proces?

Po złożeniu zamówienia zostanie ono przesłane do niezależnego lekarza, który przeglądnie kwestionariusz. Jeśli lekarz go zatwierdzi, firma Everlywell dostarczy zestaw w ciągu nocy lub 2 dni, w zależności od wybranej metody wysyłki. Kupujący będzie musiał zarejestrować swój unikalny identyfikator zestawu na stronie firmy.
Po otrzymaniu zestawu, pacjent będzie musiał pobrać próbkę wymazu z jamy nosowo-gardłowej oraz próbkę śliny i przesłać materiał przez firmę FedEx na adres laboratorium podanego na zawartej w zestawie zwrotnej, opłaconej kopercie wysyłkowej.
W ciągu 48 godzin od otrzymania próbki przez laboratorium pacjent wyniki. Jeśli wynik będzie pozytywny zostanie przeprowadzona konsultacja z lekarzem online.

Co jest mierzone?

Test COVID-19 sprawdza obecność wirusa SARS-CoV2 – koronawirusa ciężkiego ostrego zespołu oddechowego 2, który powoduje chorobę COVID-19.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię