Burmistrz Chicago Lori Lighfoot wprowadza godzinę policyjną na sprzedaż alkoholu

Na środowej konferencji prasowej burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła wprowadzenie godziny policyjnej na sprzedaż alkoholu w mieście. Zgodnie z regulacją, miejsca w których jest sprzedawany alkohol mogą być czynne tylko do 9pm. Przepis wchodzi w życie w czwartek o 9 wieczorem i bedzie trwał do zakończenia akcji „stay-at-home” wprowadzonej przez gubernatora JB Pritzkera.

„To nie jest kara, to jest zapewnienie bezpieczeństwa” – powiedziała burmistrz Lightfoot. „Podobnie jak w przypadku zamknięcia obszarów nad jeziorem Michigan, wprowadzamy godzinę policyjną na sprzedaż alkoholu ponieważ zbyt wiele osób i firm narusza nakaz pozostania w domu”.

Rozporządzenie daje chicagowskiej policji oraz Departamentowi Spraw Gospodarczych i Ochrony Konsumentów większe uprawnienia do nakładania kar, aresztowania i cofania licencji za nieprzestrzeganie przepisów.

Biuro burmistrz Lightfoot poinformowało, że do tej pory zostało nałożonych 21 mandatów przeciwko ośmiu firmom naruszającym przepisy na wysokość grzywny w wysokości do 120 000 USD

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię