Amerykanie składają życzenia Polakom z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dziś przypada 229 rocznica uchwalenia Konstytucji, która była pierwszą taką ustawą w Europie.

 Z tej okazji sekretarz stanu USA Mike Pompeo złożył Polakom życzenia. W imieniu Stanów Zjednoczonych Ameryki składam narodowi polskiemu gratulacje z okazji Dnia Konstytucji” 

Sekretarz stanu podkreślił, że Konstytucja 3 maja pozostaje ważnym symbolem dążenia Polaków do wolności i sprawiedliwości. „To właśnie pragnienie wolności doprowadziło do odrodzenia Polski jako niepodległego państwa w 1918 roku. Dążenie do wolności i sprawiedliwości zainspirowało też Polskę do odrzucenia komunizmu w 1989 roku” 

Mike Pompeo powiedział, że czasie panującej na świecie pandemii miłujący wolność Polacy jeszcze raz pokażą swoje najlepsze cechy i przezwyciężą kryzys.

Szef amerykańskiej dyplomacji wyraził przekonanie, że Polska i Stany Zjednoczone jeszcze bardziej zacieśnią partnerstwo.„Jestem przekonany, że przyjaźń i współpraca staną się jeszcze mocniejsze w kolejnych latach”

Życzenia złożyła również ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

„W imieniu USA życzę wszystkiego najlepszego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja!”– napisała na Twitterze.

Dodała także, że „USA z dumą wspierają bezpieczeństwo PL w wielu obszarach: wojskowym, energetycznym i gospodarczym, łączą nas także wspólne wartości”.

 

(AL)

Źródło: IAR, Twitter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię