Tanie i bezpieczne wakacje w dobie pandemii

Kwarantanna już wszystkim wychodzi bokiem. Ameryka jest gotowa na otwarcie i większość z nas razem z nią. Ale jak pozwolić sobie na wakacje w obecnej sytuacji ekonomicznej.

Wiele osób straciło pracę, inni pracują w skróconym wymiarze godzin. W niepewnych czasach trudno jest uzasadnić wydatek związany z podróżami. Jest i na to rada. Odpoczynek nie musi się wiązać ze spędzeniem czasu w luksusowym resorcie i wydatkiem tysięcy dolarów. Można się zrelaksować i wypocząć z dużo mniejszym budżetem.

Zwiedź swoje miasto – jak dobrze znasz Chicago? Nasze miasto ma wiele ofert na świeżym powietrzu. Możemy się nadal stosować do socjalnego dystansowania zwiedzają centrum Wietrznego Miasta, jego parki, architekturę i rzeźby.

Couchsurfing – to popularny sposób na podróż z darmowym mieszkaniem. Couchsurfing podobnie do carpooling. Czyli ktoś nam udostępnia kanapę w mieszkaniu, a my musimy oddać przysługę. Jest to wspaniała forma zwiedzania miast. Z reguły pokoje hotelowe w dużych miastach kosztują krocie. Couchsurfing daje nam szansę zwiedzenia miasta i przy okazji poznania osoby miejscowej – właściciela mieszkania. Od takiej osoby możemy otrzymać wspaniałe wskazówki, a czasami nawet razem pozwiedzać.

Namiot– może ta klasyczna forma podróży nie jest dla każdego, ale jest warta spróbowania. Szczególnie jeśli już posiadamy sprzęt kempingowy. Pod namiotem można spać praktycznie wszędzie. Pola namiotowe z reguły są nie tylko dużo tańsze niż pokoje hotelowe, ale są również położone w ładniejszych okolicach. Aby więcej zaoszczędzić zawsze można się rozbić gdzieś na dziko.

Wynajem nieruchomości wakacyjnych – poszukaj domków letniskowych czy apartamentów na takich stronach jak vrbo.com, booking.com, tripadvisor.com, airbnb.com czy hometogo.com. Wszystkie oferują wynajem wakacyjnych nieruchomości. W dobie panującego wirusa lepszym pomysłem jest wynajęcie domku na dłuższy okres niż spanie w innym hotelu każdej nocy.

RV – jeśli zawsze marzyłeś o podróży w RV ten rok może być jednym z lepszych na taką wycieczkę. Ceny paliwa są dużo niższe niż z reguły o tej porze rok. Koszty wynajmu kamperów też dużo się obniżyły z powodu pandemii. Coraz więcej parków i kempingów się otwiera. Zresztą po co komu kemping. Spać w kamperze można nawet na poboczu drogi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię