Sukces Kościołów – przegraną gubernatora J.B. Pritzkera

W czwartek gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker ogłosił nowe wytyczne dla kościołów i organizacji nabożeństw, podczas gdy większość stanu przygotowuje się do przejścia do trzeciej fazy planu ponownego otwarcia.

Departament Zdrowia Publicznego Illinois wydał dziewięciostronicowy dokument zawierający zalecenia związane z odprawianiem nabożeństw.

Dwa kościoły z przedmieść Chicago, Elim Rumuński Kościół Zielonoświątkowy w dzielnicy Albany Park i Logos Baptist Ministries na przedmieściach Niles, złożyły pozew w sądzie federalnym, prosząc o uchylenie ograniczeń dotyczących nabożeństw twierdząc, że są one niezgodne z konstytucją.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, urzędnicy ds. Zdrowia zalecają, aby nie więcej niż 10 osób uczestniczyło w nabożeństwach. Jeśli jednak z takich, czy innych przyczyn nie jest to możliwe, zalecają by Kościoły ograniczyły frekwencję do 25% pojemności budynku lub frekwencję na 100 osób.

„Wytyczne nie nakładają przymusu otwarcia kościołów i nie mają na celu zachęcenie wiernych do uczestniczenia osobistego w mszach świetych” – powiedzieli urzędnicy ds. Zdrowia. „Zachęcamy, aby kościoły nadal oferowały możliwość zdalnego uczestnictwa w mszy świętej, szczególnie tym, którzy są osobami podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19.”

Liberty Counsel, organizacja non-profit, która reprezentowała rumuński kościół Elim i baptystyczne ministerstwa Logos w sądzie, powiedziała, że ​​zmiana jest „zapowiedzią całkowitego zwycięstwa w najbliższym czasie”.

 „… Chociaż cieszymy się, że we wszystkich kościołach i domach modlitwy nie ma już żadnych ograniczeń, chcemy się upewnić, że ta tyrania i znęcanie się nigdy się nie powtórzy” –  ogłosił w komuniakcie prasowym założyciel i prezes Liberty Counsel Mat Staver.

Więcej: Wiadomości z Chicago

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię