Zanotowano rekordowy skok zakażeń.Ten kraj to tykająca bomba

W ciągu minionej doby w Indiach odnotowano 11 tysięcy 458 przypadków zakażeń koronawirusem. To rekordowy, dobowy wzrost zakażeń. Łącznie w tym kraju patogenem zainfekowało się ponad 308 tysięcy osób.

 

Najgorsza sytuacja panuje w stanie Maharasztra, który jest drugim indyjskim stanem pod względem liczby ludności. Tam liczba zakażonych przekroczyła 100 tysięcy. W stolicy Indii – Nowym Delhi – potwierdzono w ciągu doby ponad dwa tysiące nowych przypadków.

Ponadto Indie poinformowały o kolejnych 386 zgonach. Liczba ofiar COVID-19 wzrosła w tym kraju do 8 tysięcy 884. Z koronawirusa wyleczyło się dotychczas około 150 tysięcy osób.

Indie są już czwartym krajem na świecie pod względem liczby zakażonych, po USA, Brazylii i Rosji. Obostrzenia w życiu społecznym wprowadzono w Indiach w marcu, jednak w ostatnich tygodniach je poluzowano. Otwarte zostały m.in. centra handlowe i miejsca kultu religijnego.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii, na całym świecie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u ponad 7,6 miliona osób. Zmarło ponad 426 tysięcy osób, a wyzdrowiało ponad 3,6 miliona chorych.

 

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię