Hiszpania zapowiedziała otwarcie granic ze Strefą Schengen 21 czerwca

Hiszpania otworzy granice z państwami Stefy Schengen 21 czerwca. Tego samego dnia przestaną obowiązywać stan wyjątkowy i obostrzenia w poruszaniu się między wspólnotami autonomicznymi kraju.

Hiszpańskie granice były zamknięte od połowy marca. Od połowy maja przyjazd do Hiszpanii wiązał się z odbyciem dwutygodniowej kwarantanny. Granica z Portugalią pozostanie zamknięta do 1 lipca. Tego dnia uroczyście otworzą ją król Hiszpanii i prezydent Portugalii w towarzystwie szefów rządów obu państw.
Od jutra – w ramach testowego otwierania granic – możliwy będzie swobodny wjazd na Baleary. W praktyce oznacza to, że nie trzeba będzie odbywać dwutygodniowej kwarantanny. Początkowo turyści nie będą mogli wychodzić w godzinach nocnych poza teren hotelu i będą poddawani „surowej kontroli sanitarnej”.
Podczas dzisiejszej wideokonferencji premier Hiszpanii Pedro Sanchez przekazał plany otwarcia granic premierom wspólnot autonomicznych. Była to ostatnia wideokonferencja premiera z samorządowcami. Pod koniec lipca planowane jest ich pierwsze spotkanie od wybuchu pandemii.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/eldiario.es, Reuters/d Pilecki/w W

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię