Microsoft zamyka wszystkie sklepy detaliczne

Podczas gdy inni detaliści rozpoczynają powolne, ostrożne przejście do ponownego otwarcia, Microsoft ogłosił, że na stałe zamknie większość swoich sklepów detalicznych. Sklepami, które zostaną otwarte będa te zlokalizowane  w centrach dużych miast, w tym w Londynie, Nowym Jorku, Sydney i  kampusie Microsoft w Redmond w stanie Waszyngton. Reszta lokalizacji już praktycznie nie istnieje.

Według oświadczenia Microsoft lokalizacje, które pozostaną otwarte nie będą standardowymi sklepami, zamienią się bowiem w „Centra obsługi Microsoft” – będą miejscami do wypróbowania produktów, wzięcia udziału w kursach ale kupno sprzętu bedzie w nich niemożliwe.

W poście zatytuowanym „Microsoft Store ogłasza nowe podejście do handlu detalicznego”, firma wyjaśnia, co oznacza ta zmiana.

„Nasza sprzedaż wzrosła w sklepach online, ponieważ nasze portfolio produktów ewoluowało do oferty w dużej mierze cyfrowej, a nasz utalentowany zespół udowodnił, że jest możliwy sukces w obsłudze klientów poza fizyczną lokalizacją”, powiedział wiceprezes korporacyjny David Porter.

Microsoft zobowiązał się jednocześnie do przeniesienia pracowników detalicznych na nowe stanowiska sprzedażowe i inne funkcje, ponieważ firma przenosi zasoby do handlu online.

„Członkowie zespołu detalicznego firmy będą nadal obsługiwać klientów z obiektów korporacyjnych Microsoft oraz zdalnie zapewniać sprzedaż, szkolenia i wsparcie” – pisze. „Microsoft będzie nadal inwestował w swoje witryny sklepowe na Microsoft.com oraz sklepy na Xbox i Windows, docierając do ponad 1,2 miliarda ludzi miesięcznie na 190 rynkach”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię