Microsoft zamyka wszystkie sklepy detaliczne

0
282

Podczas gdy inni detaliści rozpoczynają powolne, ostrożne przejście do ponownego otwarcia, Microsoft ogłosił, że na stałe zamknie większość swoich sklepów detalicznych. Sklepami, które zostaną otwarte będa te zlokalizowane  w centrach dużych miast, w tym w Londynie, Nowym Jorku, Sydney i  kampusie Microsoft w Redmond w stanie Waszyngton. Reszta lokalizacji już praktycznie nie istnieje.

Według oświadczenia Microsoft lokalizacje, które pozostaną otwarte nie będą standardowymi sklepami, zamienią się bowiem w „Centra obsługi Microsoft” – będą miejscami do wypróbowania produktów, wzięcia udziału w kursach ale kupno sprzętu bedzie w nich niemożliwe.

W poście zatytuowanym „Microsoft Store ogłasza nowe podejście do handlu detalicznego”, firma wyjaśnia, co oznacza ta zmiana.

„Nasza sprzedaż wzrosła w sklepach online, ponieważ nasze portfolio produktów ewoluowało do oferty w dużej mierze cyfrowej, a nasz utalentowany zespół udowodnił, że jest możliwy sukces w obsłudze klientów poza fizyczną lokalizacją”, powiedział wiceprezes korporacyjny David Porter.

Microsoft zobowiązał się jednocześnie do przeniesienia pracowników detalicznych na nowe stanowiska sprzedażowe i inne funkcje, ponieważ firma przenosi zasoby do handlu online.

„Członkowie zespołu detalicznego firmy będą nadal obsługiwać klientów z obiektów korporacyjnych Microsoft oraz zdalnie zapewniać sprzedaż, szkolenia i wsparcie” – pisze. „Microsoft będzie nadal inwestował w swoje witryny sklepowe na Microsoft.com oraz sklepy na Xbox i Windows, docierając do ponad 1,2 miliarda ludzi miesięcznie na 190 rynkach”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię