Czy Amerykanie wjadą do Europy? Znamy odpowiedz

Unia Europejska stopniowo otwiera swoje granicę, jednak Amerykanie nie będą mogli podróżować do Europy.

Rządy Unii Europejskiej ogłosiły w wtorek, listę krajów dla których otworzą swoje zewnętrzne granice. Są to:
Algieria, Tunezja, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Gruzja, Japonia, Czarnogóra, Maroko, Rwandy, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia i Urugwaj

Podróżujący z Chin również będą mogli podróżować po UE, ale tylko wtedy, gdy Chiny ponownie przyjmą również europejskich gości.

Turyści z tych krajów będą mogli wjechać do Unii Europejskiej już od środy, 1 lipca, na tzw. bezpiecznej liście nie ma Stanów Zjednoczonych.

Decyzja ambasadorów 27 unijnych krajów w tej sprawie została zaakceptowana w procedurze pisemnej. Polska w tej sprawie wstrzymała się od głosu, bo zgłaszała – jak mówiła – analityczne zastrzeżenia i domagała się jasno określonych kryteriów zezwalających na wjazd do Unii.

Kraje członkowskie zdecydowały, że pod uwagę będzie brany wskaźnik zakażeń, Warszawa uważa, że istotna jest także wydolność służby zdrowia czy liczba przeprowadzanych testów.

Decyzja unijnych krajów nie jest prawnie wiążąca, bo zarządzanie granicami to kompetencje narodowe. Jednak wspólna lista ma sprawić, że decyzje w sprawie otwarcia granic zewnętrznych będą zapadać w sposób skoordynowany.

AL

Protesty w Nowym Jorku. BLM żąda obalenia kolejnych pomników

Illinois: Coraz lepsze dane dotyczące COVID-19. Najniższa liczba zgonów od miesięcy

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię