LOT ogłosił nową siatkę połączeń

Więcej europejskich połączeń i przywrócenie niektórych kierunków dalekodystansowych. Polski Linie Lotnicze LOT przedstawiły plany na wrzesień. Niestety nie jest planowane przywrócenie regularnych połączeń do Stanów Zjednoczonych.

Przewoźnik chce zwiększyć częstotliwość połączeń do europejskich miast, przede wszystkim z myślą o ruchu biznesowym, ale także i turystycznym. Polski przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów na niemal wszystkich regularnych trasach europejskich, oferując od kilku lotów tygodniowo do Larnaki czy Nicei, a także kilkanaście rejsów między innymi do Frankfurtu, Amsterdamu, Hamburga czy Londynu. Tym samym, do prawie dwudziestu rejsów tygodniowo wzrośnie częstotliwość regularnych połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu i Wilna. Linia uruchomi również rejsy do Luksemburga, wykonując z Warszawy regularne połączenia pięć razy w tygodniu.

Podstawą wrześniowej siatki LOT-u będą połączenia europejskie, ale pewne zmiany planowane są także na kierunkach dalekodystansowych. Rozwijanie siatki zależy od zainteresowania pasażerów, sprzyjających regulacji administracyjnych, oraz oczywiście sytuacji epidemicznej. W miarę możliwości, od września polski przewoźnik powróci na wybrane trasy na Dalekim Wschodzie: do Kolombo na Sri Lance, Delhi w Indiach, a także do Pekinu. Przywrócenie regularnych połączeń do Stanów Zjednoczonych na razie nie jest planowane  ze względu na wysoką liczbę nowych przypadków zachorowań na COVID – 19 w tym kraju.

Siatka połączeń będzie dostosowana do regulacji poszczególnych państw związanych z ciągle panującą pandemią koronawirusa na świecie. W przypadku zmian dotyczących przemieszczania się i przekraczania granic poszczególnych państw, podróżni będą informowali na bieżąco o nowych regulacjach. Przedstawiciele przewoźnika apelują też do samych pasażerów, by samodzielnie śledzili, jakie są regulacje dotyczące wjazdu do poszczególnych krajów. We wrześniu LOT pozostawi także w ofercie niektóre kierunki wakacyjne z myślą o turystach, którzy zaplanowali urlop na ten miesiąc, już poza szczytem wakacyjnym. Będą oni mogli polecieć m.in. do Aten, na Zakynthos, Korfu i na Santorini, czy do Olbii na Sardynii.

Bilety na wrześniowe połączenia są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży PLL LOT.

IAR

Meksyk nie radzi sobie z koronawirusem

Samolot zawrócił z trasy. Pasażerowie nie mieli maseczek

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię