Wietrzne Miasto pozbyło się ostatniego pomnika Kolumba

October 13, 1912, 5pm, Columbus"--Photograph verso. Drake Fountain by Richard Henry Park, 1893. East 92nd Street at South Chicago and Exchange Ave., Chicago.

W piątek w nocy został usunięty ostatni pomnik Krzysztofa Kolumba.

Siedmiometrowy pomnik mieszczący się w dzielnicy South Chicago przy skrzyżowaniu ulic 92. i Exchange została usunięty w piątek rano.

W oświadczeniu władz miasta czytamy: „W związku z obawami o bezpieczeństwo publiczne oraz planowanym demonstracjami, podobnymi do tych jakie miały miejsce w parku Granta, dwa tygodnie temu, miasto tymczasowo ( aż do odwołania) przenosi posąg Krzysztofa Kolumba, który umiejscowiony jest przy fontannie Drake w dzielnicy South Chicago.Ta tymczasowa relokacja jest częścią działań mających na celu zapobieganiu niszczenia pomników, co w przeszłości stworzyło niebezpieczne sytuacje dla osób protestujących, policji, a także dla mieszkańców.”

To już trzeci, ostatni pomnik Kolumba, który został zdemontowany w Wietrznym Mieście. W zeszłym tygodniu burmistrz Lori Lightfoot nakazała usunięcie dwóch pomników Krzysztofa Kolumba, z parku Granta, w centrum miasta oraz z parku Arrigo w dzielnicy Little Italy.

W ocenie protestujących postać włoskiego podróżnika symbolizuje ucisk i nienawiść na tle rasowym. 

AL

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

Nowe zasady bezpieczeństwa na chicagowskich lotniskach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię