Donald Trump rozważa blokadę aplikacji TikTok

Aplikacja społecznościowa TikTok firmy ByteDance jest szczególnie popularna wśród młodych odbiorców. Służy do tworzenia i oglądania krótkich filmów. Szacuje się, że TikTok ma miliard użytkowników na całym świecie.

Amerykański rząd od pewnego czasu przygląda się uważnie tej aplikacji wyrażając obawy, że może służyć jako narzędzie dla chińskiego wywiadu.

Sekretarz Stanu Steven Mnuchin powiedział, że Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, który zajmuje się zagranicznymi przedsiębiorstwami i ich wpływem na bezpieczeństwo narodowe zakończył przegląd aplikacji TikTok. Raport na temat bezpieczeństwa narodowego w powiązaniu z aplikacją oraz ich ewentualnego szpiegostwa na rzecz Pekinu trafił na biurko prezydenta. Po jego przejrzeniu prezydent Trump powiedział, że podejmie działania prawne w celu usunięcia TikTok z amerykańskiego rynku.

CEO TikTok Kevin Mayer w swoim oświadczeniu powiedział: „Nie jesteśmy polityczni, nie akceptujemy reklam politycznych i nie mamy celu politycznego – naszym jedynym celem jest pozostanie żywą, dynamiczną platformą, z której każdy może się cieszyć”.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię