Jedzenie na mieście powiązane z zachorowaniami na Covid-19

Jedzenie i picie restauracjach lub barach jest jedną z najbardziej ryzykownych czynności w trakcie trwania pandemii koronawirusa – podaje raport opublikowany przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Ma to związek z faktem, że podczas jedzenia i picia nie możliwości noszenia maski. Urzędnicy CDC przeprowadzili wywiady z 314 osobami, zarówno z tymi, które miały pozytywny wynik testu jak i ze zdrowymi. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu często wskazywały, że odwiedzały restaurację w ciągu 14 dniu od wystąpienia objawów.

„Jedzenie i picie na mieście może być ważnym czynnikiem ryzyka związanym z zakażeniem SARS-CoV-2″. W celu ochrony klientów, pracowników i społeczności należy podjąć działania, które zmniejszą możliwie ryzyko zarażenia się w miejscach, w których używanie masek i dystans społeczny są trudne do utrzymania, np. podczas jedzenia i picia”. – czytamy w raporcie.

Jak wynika z badań osoby spożywające posiłek w restauracji  czy przebywające w barze są dwukrotnie bardziej narażone na zakażenie koronawirusem niż przebywające w innych miejscach publicznych.

„Jeśli ludzie mają zamiar jeść poza lokalem, muszą się zastanowić, jak to zrobić bezpiecznie”– zauważył w NBC NEWS współtwórca badania Todd Rice, profesor nadzwyczajny medycyny w Centrum Medycznym Uniwersytetu Vanderbilt.

„Nawet jeśli siedzę przy stole, a jedzenie jeszcze nie dotarło, mam założoną maskę. Nie siadam też przy stole, który jest blisko innego” – dodał Rice.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię