Doktor Fauci przewiduje kiedy wrócimy do normalności sprzed pandemii

Doktor Anthony Fauci uważa, że stan normalności znanej nam sprzed pandemii COVID-19, może wrócić dopiero pod koniec 2021 roku.

„Jeśli mówimy o powrocie do normalności sprzed pandemii koronawirusa , to nastąpi on w 2021 roku, a może nawet pod koniec 2021 roku”

Kolejna przeszkodą może okazać się kwestia wymogu przechowywania szczepionek w chłodni. Większość eksperymentalnych szczepionek musi być przechowywana zamrożona.„Szczepionka pomoże, ale są pewne zastrzeżenia” – powiedział Fauci podczas podczas piątkowej konferencji online.

Jak wielokrotnie podkreślał , jest bardzo możliwe, aby przynajmniej jedna z testowanych szczepionek uzyskała zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, do końca tego roku lub na początku przyszłego. Niestety nie będzie dostępna dla wszystkich od razu. Produkcja i dystrybucja zajmie sporo czasu.

 

„Jedną z rzeczy, które zawsze stanowią problem, jest kwestia przechowywania w chłodni i „łańcuch chłodniczy”, który jest  często wymagany”.

Fauci wyraził również niepokój, że ludzie bagatelizują wirusa i nie stosuj się do obostrzeń.

To sytuacja, która wymaga zmiany zachowania, jestem rozczarowany tym co obserwuję w Stanach Zjednoczonych. To było dla mnie oszałamiające… że w niektórych stanach, miastach i powiatach  można by zobaczyć ludzi tłoczących się w barach.

Doktor Fauci dodał, że brak ostrożności wśród młodych ludzi wynika z przypuszczeń, że koronawirus ich nie dotknie lub jeśli zachorują, to przejdą chorobę łagodnie. Jednak nie należy zapominać o społecznej odpowiedzialności za nierozprzestrzenianie koronawirusa. Jeśli zostaną zarażeni, prawdopodobnie zarażą kogoś innego, a ta kolejna osoba może przekazać wirusa komuś, u kogo COVID-19 może mieć już poważniejszy przebieg i konsekwencje.

Znany immunolog zwrócił również uwagę na skalę nieprawdziwych informacji na temat koronawisusa, które nie pomagają w walce z światowym kryzysem. Informacje te nie są oparte na żadnych naukowych dowodach.

Ja i moi koledzy musimy spędzać dużo czasu próbując obalić fałszywe doniesienia. A gdy znajdujesz się w środku pandemii i starasz się rozwiązywać wszystkie ważne problemy,  obalanie bzdur  jest naprawdę stratą czasu.

AL

źródło CNN

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię