W Tatry zawitała już jesień

Jan Krzeptowski-Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego powiedział, że w górach weekend będzie słoneczny, a na szlakach należy spodziewać się tłumów. Jednak pogoda w Tatrach zwiastuje, że w górach zawitała jesień – TPN informuje, że w najwyższych górach w Polsce znacznie spadły temperatury.

Jan Krzeptowski-Sabała dodaje, że w górach wcześniej zapada zmrok. „Dzień wyraźnie robi się krótszy, o 19 jest już ciemno. To ważna informacja dla turystów, którzy wybierają się na dłuższe wycieczki, żeby o świcie ruszali w takie trasy, które zajmują ponad 10 godzin” – powiedział.

Jan Krzeptowski-Sabała apeluje do turystów o sprawdzanie komunikatów pogodowych i turystycznych. „Bo są pewne utrudnienia związane z remontami szlaków, które są prowadzone w rejonie Granatów, w rejonie Świstówki, a jeden ze szlaków jest całkiem zamknięty na kilka tygodni – chodzi o szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na przełęcz Krzyżne” – wyjaśnił.

W Tatrach rozpoczęło się rykowisko jeleni. Do zimowego snu przygotowują się świstaki. Niedźwiedzie intensywniej żerują, robiąc zapas tkanki tłuszczowej na zimę.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wczesn./w Wj/d rydz/w Wj

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię