Zatrzymano kobietę podejrzaną o wysłanie listu z trucizną do Białego Domu

Na granicy amerykańsko-kanadyjskiej aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu – poinformowała w niedzielę agencja Associated Press (AP), powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA.

Jak wynika z informacji które uzyskało AP, kobieta została zatrzymana przez amerykańskie Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) w momencie, kiedy planowała przekroczyć granicę i wjechać na teren USA z Kanady. Najprawdopodobniej zostaną postawione jej zarzuty federalne. Jej tożsamość nie jest znana.

Kika dni temu Amerykańskie służby przechwyciły list z rycyną, który był zaadresowany do Donalda Trumpa . List został przechwycony w jednej z sortowni. Cała poczta, która jest adresowana do Białego Domu najpierw jest sortowana i sprawdzana w placówkach zewnętrznych.

Rycyna to substancja silnie toksyczna. Zażycie trucizny może być śmiertelne i skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego. Jak podaje CNN – substancja ta jest często wykorzystywana przez terrorystów.

To nie pierwszy przypadek wysłania listu z rycyną do amerykańskiego prezydenta. W 2018 roku list z podobną substancją został już wysłany do Donalda Trumpa, a cztery lata wcześniej taką przesyłkę otrzymał Barak Obama.

AL

Ameryka oddała hołd 200 tysiącom śmiertelnych ofiar koronawirusa

Skandal przed wyborami! Modelka oskarża Donalda Trumpa (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię