Gwardia w gotowości. Chicago przygotowuje się na zamieszki

W związku z zapowiedzianym na dziś, ogłoszeniem zarzutów policjantom zamieszanym w śmierć Breonny Taylor, miasto Chicago obawia zamieszek i fali wandalizmu. Gubernator J.B. Pritzker postawił Gwardię Narodową w stan podwyższonej gotowości.

Chicago jest jednym z kilku miast w całym kraju, które przygotowuje się na ewentualne zamieszki. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker oświadczyli, że Gwardia Narodowa stanu Illinois jest w pełnej gotowość do podjęcia działań, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

W ramach przygotowań do zamieszek miasto Louisville ogłosiło stan wyjątkowy. Policja  odwołała urlopy i zablokowała ulice w centrum miasta.

Obecnie nie ma informacji,  kiedy dokładnie prokurator generalny stanu Kentucky ogłosi swoją decyzję.

26-letnia ratowniczka medyczna,  Breonna Taylor zginęła 13 marca w swoim domu. Została postrzelona kilkukrotnie przez detektywów z wydziału narkotykowego policji w Louisville w Kentucky. Funkcjonariusze wykonujący nakaz przeszukania weszli po cywilnemu do jej mieszkania.

Interwencja  związana była z podejrzeniem handlu substancjami niedozwolonymi, jednak w jej domu nie znaleziono narkotyków. Dziewczyna zginęła podczas wymiany ognia pomiędzy policjantami, a jej narzeczonym. Mężczyzna utrzymuje, że otworzył ogień gdyż pomylił funkcjonariuszy z włamywaczami.

W zeszłym tygodniu, miasto Louisville wypłaciło rodzinie Taylor odszkodowanie w wysokości 12 milionów dolarów oraz zgodziło się na zreformowanie policji w mieście.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/23/byly-senator-zostal-zdjety-z-wizji-zasugerowal-ze-george-soros-jest-powiazany-z-przemoca-podczas-protestow/

 

W Chicago powstanie muzeum Muddy Watersa

https://amerykapopolsku.com/2020/09/22/kwarantanna-dla-powracajacych-do-wietrznego-miasta-z-wisconsin/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię