Nowa tragiczna w skutkach zabawa nastolatków

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała ostrzeżenie w związku z „poważnymi problemami związanymi z przyjmowaniem wysokich dawek” powszechnie dostępnego bez recepty leku przeciwalergicznego Benadryl.

Zbyt dużo difenhydraminy (Benadryl) może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki, a nawet śmierci.

Na platformie społecznościowej TikTok pojawiły się wpisy wideo o nowej „zabawie” – Benadryl Challenge i nastolatkach lądujących w szpitalach i śmierci niektórych z nich po zażyciu zbyt dużych dawek tego leku.

FDA oświadczyła, że ​​skontaktowała się z TikTok i „usilnie nalegała” na usunięcie filmów z „Benadryl Challenge” ze swojej platformy i monitorowanie wszelkich nowych postów.

Benadryl to lek przeciwhistaminowy stosowany w leczeniu objawów, takich jak katar lub kichanie w wyniku alergii górnych dróg oddechowych, kataru siennego lub przeziębienia. Jest bezpieczny i skuteczny, gdy jest stosowany zgodnie z zaleceniami, napisali przedstawiciele FDA w oświadczeniu.

Konsumenci i rodzice powinni przechowywać Benadryl i inne leki dostępne bez recepty i leki na receptę w miejscu niedostępnym dla dzieci.

FDA zaleca również zamykanie leków, aby zapobiec przypadkowym zatruciom i niewłaściwemu stosowaniu przez nastolatków, „zwłaszcza gdy częściej przebywają w domu z powodu pandemii COVID-19 i mogą być bardziej skłonni do eksperymentowania”.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Chicago zmienia limity osób w restauracjach, siłowniach i sklepach

CDC opublikowało wytyczne dotyczące Święta Dziękczynienia. Nie będzie spotkań świątecznych?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię