Rekordowe poparcie społeczności latynoskiej dla Donalda Trumpa po pierwszej debacie z Joe Bidenem

66 procent Amerykanów pochodzenia hiszpańskiego i latynoskiego twierdzi, że zwycięzcą pierwszej debaty prezydenckiej był walczący o reelekcję Donald Trump.

Kandydat demokratów podczas wczorajszego spotkania w Cleveland zdobył tylko 34 % głosów poparcia. Te szokujące dla demokratów dane podał kanał telewizji Telemudno.

Jak twierdzi Telemundo, niesamowity wzrost popularności Donalda Trumpa wśród potencjalnych wyborców mówiących po hiszpańsku, obecny mieszkaniec Białego Domu zawdzięcza krytyce ruchu Black Lives Matter czy Antify, które dewastują miasta w całych Stanach Zjednoczonych przy jej braku ze strony demokratów z Joe Bidenem na czele.

Według sondażu Atlas Intel, przewaga Donalda Trumpa nad Joe Bidenem wśród białych mieszkańców Ameryki wynosi obecnie cztery procent. Tymczasem jak twierdzi Prezydent nie należy ufać wynikom ostatnich sondaży, ponieważ duża część społeczeństwa nie może obecnie opowiedzieć się w jasny i zdecydowany sposób za jego kandydaturą ze względu na możliwość reperkusji ze strony środowiska liberalnego w dużym stopniu popierającego partie jego kontrkandydata.

Warto zaznaczyć, że obecne poparcie dla Donalda Trumpa w środowisku wyborców mówiących po hiszpańsku i Afroamerykanów jest wyższe o co najmniej 20 procent w porównaniu z wynikami przedwyborczych sondaży z 2016 roku.

Jak podkreśla Telemudno, dla Amerykanów pochodzenia hiszpańskiego i latynoskiego jednym kandydatem, który zapewni ład i porządek w Stanach Zjednoczonych w następnej kadencji jest tylko i wyłącznie Donald Trump.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię