Illlinois notuje duże wzrosty zakażeń. Padł rekord od początku pandemii

0
989

Illinois zanotowało w piątek 4,554 nowych przypadków COVID-19. To najwyższy dzienny przyrost od początku pandemii. W czwartek liczba nowych zakażeń wyniosła 4,015.

Jest to do tej pory najwyższy dzienny wzrost zakażeń od początku pojawienia się pierwszego przypadku COVID-19 w stanie. W dniu 4 września odnotowano 5.358 nowych przypadków, jednak z powodu zaległości w testach pochodziły one z kilku dni.

Od czwartku IDPH do statystyk włącza wyniki testów antygenowych obok testów molekularnych. Liczba pozytywnych testów rośnie w całym stanie, jednak w kilku powiatach znacząco się pogorsza. W ciągu ostatnich 10 dni współczynnik pozytywnych wyników testów w powiecie  Will wzrósł o ponad półtora punktu, w McHenry o dwa punkty, a w Kane o prawie trzy procent.

“Szybko zmierzamy w kierunku kolejnego szczytu infekcji. Pytanie, na które musimy teraz odpowiedzieć, to jak wysoki będzie ten szczyt, jak długo zajmie nam go pokonanie i jak bardzo odbije się to na osobach z grupy ryzyka ?” – powiedziała dr Emily Landon z Uniwersytetu Medycznego w Chicago.

W Illinois obecnie hospitalizowanych jest 2,016 osób, z czego 410 pacjentów jest podpiętych do respiratorów. “Wzrosty jakie notowaliśmy latem w Illinois  nie były związane z wysokim wzrostem liczby hospitalizacji. Obecnie więcej pacjentów trafia do szpitala” powiedział Landon.

Doktor London łączy wzrosty z coraz częstszymi zgromadzeniami rodzinnymi. “Wiele osób jest podekscytowanych świętami i spotyka się z członkami rodziny, to  zwiększa ryzyko zakażenia”

Naukowcy donoszą, że wirus rozwija się lepiej w chłodnych suchych warunkach, co jest jednym z powodów, dla których obserwujemy tak duży wzrost  zakażeń w połowie października. Siedmiodniowy współczynnik pozytywnych testów na COVID-19 w Illinois wynosi obecnie 5,1%. Wzrósł prawie o dwa punkty procentowe w ciągu ostatnich 10 dni.

Łączna liczba zakażeń przekroczyła 336 tys. – poinformował Departament Zdrowia Stanu Illinois.

AL

CPS ogłosiło plan nauki na następny kwartał. Związek Zawodowy Nauczycieli nie chce powrotu do klas

 

Donald Trump: “Nie można dopuścić do ponownego zamknięcia kraju”

Biden znowu uderza w Polskę: ” Widzimy co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię