Edward Snowden ubiega się o podwójne amerykańsko-rosyjskie obywatelstwo

Edward Snowden ubiega się o podwójne amerykańsko-rosyjskie obywatelstwo. „Po latach rozłąki z rodzicami, razem z żoną nie chcemy być rozdzieleni z naszym synem. Stąd, w czasie pandemii i zamykania granic staramy się o podwójne amerykańsko-rosyjskie obywatelstwo” – napisał na Twitterze. W ubiegłym miesiącu Snowden uzyskał zezwolenie na stały pobyt w Rosji.

„Linday i ja pozostajemy Amerykanami, wychowując nasze dziecko w wartościach, które kochamy – wliczając wolność słowa. Czekam na dzień, w którym będziemy mogli powrócić do kraju, by cała rodzina była znów razem. Naszym największym marzeniem jest, by gdziekolwiek zamieszka, nasz syn czuł się jak w domu” – pisze dalej Edward Snowden.
W minioną środę żona Edwarda Snowdena Lindsay Mills opublikowała na Twitterze zdjęcie z którego wynika, że jest w ciąży. „Po długich staraniach nasza najważniejsza współpraca wkrótce ujrzy światło dzienne” – napisała Mills.

Edward Snowden przebywa w Rosji po tym jak w 2013 roku jako były pracownik CIA oraz firmy realizującej zlecenia dla narodowej agencji bezpieczeństwa (NSA) udowodnił, że służby wykorzystują system umożliwiający masowe podsłuchiwanie zarówno obywateli USA, jak i polityków czy instytucji w innych krajach. Wydarzenie uznawane jest za największy wyciek danych w historii Ameryki. Stany Zjednoczone oskarżają go o szpiegostwo i ujawnienie tajemnicy państwowej.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię