Sztab Bidena uważa, że wygrana jest przesądzona

Sztab Joe Bidena uważa, że demokratyczny kandydat na prezydenta jest na prostej drodze do wygranej. W Stanach Zjednoczonych trwa teraz liczenie głosów w ostatnich ze stanów. Na prowadzeniu jest Joe Biden, ale różnice głosów wciąż są zbyt małe, by móc jednoznacznie wskazać zwycięzcę.

Szefowa kampanii Joe Bidena mówiła dziennikarzom, że demokratyczny kandydat jest “na prostej drodze do zwycięstwa”, a wynik wyborów jest już przesądzony. Demokraci twierdzą, że wygrają w Wisconsin, Nevadzie i w Michigan czyli w stanach, które nie zakończyły jeszcze liczenia, ale w których prognozy mediów wskazują na prawdopodobne zwycięstwo Joe Bidena.

Sztab demokratów twierdzi też, że ich kandydat wygra również w Pensylwanii, gdzie do przeliczenia pozostało około półtora miliona głosów. Ten właśnie stan musi zostać wygrany przez Donalda Trumpa, jeśli prezydent chce uzyskać reelekcję.

Wcześniej amerykański prezydent ogłosił, że wygrał wybory, choć nie ma na to potwierdzenia w sondażach. Donald Trump zagroził też, że wystąpi do Sądu Najwyższego, by zatrzymać liczenie głosów. Sztab Joe Bidena odpowiedział właśnie, że jeśli tak się stanie, to Trump odniesie w sądzie “żenującą porażkę”.

Czytaj również: Donald Trump: “Szczerze mówiąc, już wygraliśmy”

Lokalne władze w kluczowych stanach twierdzą, że głosy powinny zostać policzone najpóźniej po południu , a w Pensylwanii kilkanaście godzin później.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię