Donald Trump „Nigdy nie zrezygnuje z walki o was i nasz naród”

Donald Trump przekazał w oświadczeniu, że będzie kontynuował walkę prawną o legalność wyborów. Dodał, że udowodni Amerykanom, iż mogą darzyć go zaufaniem.

Donald Trump podkreśla, że naród amerykański zasługuje na pełną przejrzystość w liczeniu głosów „Tu chodzi o uczciwość całego naszego procesu wyborczego.”: „Będziemy kontynuować ten proces w każdym aspekcie prawnym, żeby zapewnić, że Amerykanie mają zaufanie do naszego rządu. Nigdy nie zrezygnuję z walki o was i nasz naród” – czytamy w oświadczeniu Trumpa, opublikowanym przez jego sztab w piątek.  „Nigdy nie zrezygnuję z walki o was i nasz naród”

 

“We believe the American people deserve to have full transparency into all vote counting and election certification, and…

Opublikowany przez Fox News Piątek, 6 listopada 2020

Nadal trwa liczenie głosów. Kandydat Demokratów Joe Biden ma ponad cztery miliony głosów więcej niż urzędujący prezydent Donald Trump.

Sztab wyborczy prezydenta Donalda Trumpa przestrzega równiez  przed przedwczesnym ogłaszaniem zwycięzcy wyborów. Doradcy amerykańskiego przywódcy wyrazili przekonanie, że po zakończeniu liczenia wszystkich głosów wygra on walkę o reelekcję.

Czytaj również: Cztery stacje przerwały czwartkowe przemówienie prezydenta

W tej chwili przewagę ma jednak Joe Biden. Posiadając 253 głosy elektorskie i prowadząc w tak kluczowych stanach, jak Pensylwania, Arizona, Nevada i Georgia, Joe Biden jest coraz bliższy przekroczenia granicy 270 głosów elektorskich.

Sztab Donalda Trumpa stara się jednak stara się przeciwstawić coraz bardziej powszechnej w Stanach Zjednoczonych narracji, że porażka prezydenta jest nieuchronna. „Wybory jeszcze się nie zakończyły” – czytamy w oświadczeniu sztabu kandydata republikanów, w którym wskazano na rzekome nieprawidłowości podczas liczenia głosów.

Powiązane: Donald Trump oskarża Demokratów: “Próbują ukraść wybory”

Niektórzy politycy republikańscy apelują jednak do Donalda Trumpa, by zrezygnował z podważania procesu wyborczego. „Nie wolno mówić, że wybory oszukane, skorumpowane i ukradzione” – napisał senator Mitt Romney w oświadczeniu podkreślając jednocześnie, że prezydent ma prawo żądać ponownego przeliczenia głosów i zbadania nieprawidłowości, jeśli są na to dowody. Republikański senator z Pensylwanii Pat Toomey oświadczył, że twierdzenia prezydenta Trumpa o masowych manipulacjach wyborczych nie mają jak dotąd potwierdzenia w faktach. Przyjaciel Donalda Trumpa, były republikański gubernator New Jersey Chris Christie stwierdził, że jeśli prezydent mówi o oszustwie wyborczym to powinien natychmiast przedstawić dowody.

IAR, AL/Fb:Fox News

Cztery stacje przerwały czwartkowe przemówienie prezydenta

Donald Trump oskarża Demokratów: “Próbują ukraść wybory”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię