Nowe restrykcje sanitarne w Paryżu. Zwiększa się liczba zakażeń

envato

W Paryżu od dziś obowiązują nowe restrykcje sanitarne dla lokali gastronomicznych i sklepów spożywczych. Po godzinie 22:00 zakazana będzie sprzedaż alkoholu oraz posiłków na wynos. Tamtejsze władze liczą na to, że nowe przepisy spowolnią rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa we francuskiej stolicy.

W Paryżu od późnego wieczora do szóstej rano zamknięte będą restauracje prowadzące sprzedaż posiłków na wynos. Władze miasta tłumaczą, że w tych miejscach najczęściej tworzyły się kolejki i niewielkie zgromadzenia, które stwarzały ryzyko nowych zakażeń koronawirusem. Nowe restrykcje dotyczą także sklepów spożywczych, które nie będą mogły sprzedawać alkoholu w godzinach nocnych. Paryska policja twierdzi, że w ten sposób utrudnione zostanie organizowanie nielegalnych imprez studenckich.

Francuskie media spekulują, że nowe przepisy w Paryżu to pierwszy krok do wprowadzenia godziny policyjnej w niektórych miastach. W całym kraju od tygodnia obowiązuje lockdown i zakaz poruszania się poza domem – z wieloma wyjątkami, co sprawia, że wciąż dużo ludzi wychodzi na ulice.

Francja notuje dziennie około 50 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem i ponad 300 zgonów w szpitalach.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię