Stany Zjednoczone przekroczyły 11 milionów przypadków COVID-19

envato

Liczba stwierdzonych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 11 milionów. Pandemia rozprzestrzenia się w niekontrolowany sposób prawie we wszystkich stanach. Rekordowa liczba Amerykanów przebywa w szpitalach, rośnie liczba przypadków śmiertelnych.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych stwierdzono 160 tysięcy przypadków koronawirusa, a liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 1200. Od początku pandemii na COVID-19 zmarło 245 tysięcy Amerykanów. W tej chwili prawie 70 tysięcy osób przebywa w szpitalach. W niemal wszystkich stanach notuje się wzrost zachorowań.

Najgorsza sytuacja panuje w środkowych i północnych stanach, między innymi w Dakocie Północnej i Południowej, Wyoming, Wisconsin, Nebrasce, Minnesocie praz Illinois.

Kolejne stany i miasta wprowadzają dodatkowe restrykcje. W Chicago i St. Louis ograniczono maksymalną liczebność zgromadzeń, gubernatorzy Nowego Meksyku i Oregonu wydali mieszkańcom zalecenie pozostawania w domach.

Obserwując wypełnione po brzegi szpitale po wielu miesiącach sprzeciwu gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum wydał nakaz noszenia masek w zamkniętych pomieszczeniach oraz na zewnątrz, gdy nie da się utrzymać zwiększonego dystansu społecznego.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię