W Georgii odnalazły się kolejne niepoliczone głosy

Podczas audytu w stanie Georgia, we wtorek znaleziono 2755 kolejnych kart wyborczych, których nie uwzględniono we wcześniejszych rezultatach. Z kolei w poniedziałek w powiecie Floyd odkryto 2600 niepoliczonych głosów.

Podczas konferencji prasowej sekretarz stanu, powiatu Fayette ogłosił, że na jednej z kart pamięci znajduje się 2755 niezliczonych głosów. Większość niepoliczonych głosów była oddana na Donalda Trumpa. Obecnie przewaga Bidena stopniała w tym stanie do 12,929 głosów.

To drugi powiat w Georgii w którym odkryto niepoliczone głosy. W poniedziałek, biuro sekretarza stanu ogłosiło błąd w powiecie Floyd. Podczas pierwotnego liczenia 2600 kart wyborczych zostało pominiętych. Z około 2,6 tysiąca kart około 1,6 tysiąca to głosy oddane na Donalda Trumpa, a około 800 na Joe Bidena.

Wyborczy audyt ma zakończyć się w środę, a wyniki zostaną upublicznione na stronie internetowej, która zawiera elektroniczne tabele, zeskanowane zestawienia i dokumentację uzupełniającą. – wynika z zapowiedzi Gabriel Sterling, dyrektor wyborczy w Georgii.

Sterling ogłosił, że zdecydowana większość komisji wyborczych zakończyła już proces ręcznego przeliczania głosów i że rozbieżności w pozostałych okręgach nie występują albo są niewielkie. W jednej z komisji wyjaśniana jest sprawa rozbieżności około 200 głosów. Nadal jednak około 300 tysięcy głosów pozostało do przeliczenia, a część komisji nie zakończyła prac.

AL

Georgia: Odnaleziono tysiące niepoliczonych głosów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię