Bez szczepienia na Covid -19 nie polecisz

0
1177

Największa australijska linia lotnicza będzie wymagała od pasażerów zaświadczania o przebytym szczepieniu zaszczepienia się przeciwko COVID-19, zanim będą mogli podróżować lotem międzynarodowym.

“Zastanawiamy się nad zmianą naszego regulaminu podróży międzynarodowych, tak aby na pokład samolotu mogły wchodzić tylko osoby z ważnym szczepieniem na COVID-19″(..)”Uważamy, że dla przybyszów z zagranicy i osób opuszczających kraj jest to konieczne.”mówi Alan Joyce, prezes australijskiej linii Qantas. Jak dodaje, najpewniej podobny warunek będą stawiały też inne duże linie lotnicze na całym świecie. 

Prezes Qantas powiedział, że firma rozważy te same wymagania dla lotów krajowych. Dodał, że rozmawiał z dyrektorami innych międzynarodowych przewoźników, którzy również rozważają wprowadzenie obowiązku szczepień dla podróżnych. “Takiego samego zdania są moi koledzy z całego świata, z którymi rozmawiałem”  

Według Joyce’a, podobnych komunikatów należy oczekiwać wkrótce od innych linii lotniczych.“Obecnie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób stworzyć elektroniczną wersję książeczki szczepień, która da nam możliwość zweryfikowania, czy szczepionka jest legalna w kraju, do którego podróżuje pasażer. Dzięki odpowiedniej logistyce i technologii stanie się to możliwe. Linie lotnicze i rządzący są w trakcie prac nad tym projektem “– mówi Joyce.

Międzynarodowego Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) pracuje już nad aplikacją na telefony komórkowe, za pomocą której podróżni będą mogli udowodnić, że nie są zakażeni koronawirusem. Tego rodzaju „paszport covidowy” ma przyspieszyć wznawianie międzynarodowych podróży – podał we wtorek Bloomberg.

AL

Testy na koronawirusa na lotniskach Midway i O’Hare

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię