Trump do doradców : Nie opuszczę Białego Domu po zaprzysiężeniu Bidena

Donald Trump nie pogodził się ze swoją porażką w wyborach prezydenckich. Podobno rozważa odmowę opuszczenia Białego Domu w dniu inauguracji – donosi The Indenpendent, powołując się na anonimowe źródło.

Prezydent zaprzecza, że przegrał wybory i podobno poinformował swoich doradców, że nie opuści Białego Domu, po zaprzysiężeniu Joe Bidena, które ma odbyć się 20 stycznia – podała stacja telewizyjna CNN.

Podobno doradcy starają się przekonać prezydenta do ponownego przemyślenia swoich planów dotyczących startu w wyborach w 2024 roku. 14 grudnia Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo Demokraty Joe Bidena. Nastąpiło to po nieudanej próbie podważenia wyników wyborów przez sztab Trumpa. Wszystkie pozwy sądowe sztabu Trumpa zostały oddalone.

Czytaj również: Czy prezydent elekt zaszczepi się na koronawirusa?

Po oficjalnym głosowaniu Kolegium Elektorów, w którym Joe Biden i Kamala Harris otrzymali większość, przywódca republikanów w Senacie Mitch McConnell oficjalnie pogratulował Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Bidenowi pogratulowali również inni wysoko postawieni republikanie m.in.; John Thune, Roy Blunt, Rob Portman, Lindsey Graham i Lamar Alexander.

Fakt ten niewątpliwie zdenerwował prezydenta. Niedługo później na swoim Twitterze napisał „Mitch, 75.000.000 głosów, rekord urzędującego prezydenta (o wiele). Zbyt wcześnie, by się poddać. Partia Republikańska musi wreszcie nauczyć się walczyć. Ludzie są wściekli!”

Jak podaje CNN, Trump również dał jasno do zrozumienia swoim pracownikom, że nie chce rozmawiać o tym, czy weźmie udział w ceremonii zaprzysiężenia Bidena. Osoby z jego bliskiego otoczenia twierdzą, że jest to mało prawdopodobne.

AL

źrodło: Indenpendent

UWAGA: Od 28 grudnia kwarantanna narodowa Polsce. Będzie godzina policyjna

https://amerykapopolsku.com/2020/12/17/czy-prezydent-elekt-zaszczepi-sie-na-koronawirusa/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię