Polscy lekkoatleci wyróżnieni przez prestiżowy magazyn „Track and Field News”

Sześcioro polskich lekkoatletów docenił prestiżowy, amerykański magazyn lekkoatletyczny „Track and Field News”. W podsumowaniu kończącego się roku wybrano czołowe trójki poszczególnych konkurencji obecnych w programie igrzysk olimpijskich.

Za najlepszego młociarza 2020 r. uznano Wojciecha Nowickiego (fot.). Polak wyprzedził w tym zestawieniu Bence Halasza z Węgier i kolejnego polskiego specjalistę rzutu młotem, Pawła Fajdka. W tej samej konkurencji kobiet 2. miejsce zajęła Malwina Kopron. Polkę wyprzedziła tylko Francuzka Alexandra Tavernier.

W pchnięciu kulą mężczyzn na 2. miejscu znalazł się Michał Haratyk, za Amerykaninem Ryanem Crouserem. Trzecie lokaty zajęli: Piotr Lisek w tyczce (za Szwedem Armandem Duplantisem i Samem Kendricksem z USA) oraz Marcin Krukowski w oszczepie (za Niemcem Johannesem Vetterem i Kimem Ambem ze Szwecji).

„Track and Field News” ukazuje się od 1948 r. Od 1959 roku czasopismo przyznaje tytuły Lekkoatlety Roku. Pierwszy taki ranking kobiet w 1974 roku wygrała Irena Szewińska. Później dwukrotnie wyróżnienie to otrzymała Anita Włodarczyk (2016, 2017). O tytułach za kończący się rok jeszcze nie poinformowano.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię