W United Center na szczepienia zarejestrowano rekordową liczbę chętnych

fot. Wikipedia

W zaledwie kilka godzin placówka mieszcząca się w  United Center, zarejestrowała rekordową liczbę chętnych na szczepienia.

Z ponad 100 tys. terminów, które zostały udostępnione w United Center w czwartek, ponad 27 tys. zostało już zarezerwowanych – przekazali urzędnicy służby zdrowia w czwartek wieczorem. Część terminów zostało zarezerwowanych dla osób starszych, które otrzymają pierwsze dawki szczepionki – przekazało biuro prasowe burmistrz Lori Lightfoot.

Szczepienia w United Center rozpoczną się 9 marca. Miejsce będzie otwarte siedem dni w tygodniu. Placówka została otwarta dzięki pomocy federalnej i będzie do tej pory największym centrum szczepień w stanie Illinois.

W sprawie rejestracji można dzwonić na wielojęzyczną infolinię pod numer 312-746-4835, w godzinach od 8 rano do 8 wieczorem od poniedziałku do soboty, oraz od 8 rano do 4 po południu w niedzielę lub odwiedzić stronę internetową Zocdoc .

Osoby, które chcą skorzystać z infolinii muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania. W celu skrócenia czasu oczekiwana na informacje korzystajcie ze strony internetowej. Doktor Arwady przekazała, że system jest w stanie obsłużyć około 600 połączeń w jednym momencie.  „Ale nie przestawaj dzwonić” – powiedziała. „Są terminy, będziemy pracować nad tym aby zapisywać wszystkich sprawnie”

Kolejny punk masowych szczepień otwiera się w Des Plaines już w piątek. 

Terminy na wszystkie 18 tys. dostępnych dawek zostały zarezerwowane w ciągu kilku godzin w czwartek. W placowce mogą szczepić się tylko mieszkańcy powiatu Cook. Będzie tam na masową skalę podawana szczepionka jednodawkowa Johnson and Johnson.

Na szczepienia w Des Plaines można się umawiać na stronie vaccine.cookcountyil.gov lub telefonicznie pod numerem (833) 308-1988. Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem.

AL

Amerykańscy i francuscy naukowcy domagają się niezależnego śledztwa dotyczącego pochodzenia koronawirusa

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię