Kryzys humanitarny na granicy z Meksykiem. Kwitnie przemyt ludzi i handel narkotykami

fot.YouTube

Amerykańska straż graniczna ostrzega Biały Dom przed katastrofą humanitarną przy granicy z Meksykiem.

Jak wynika z opublikowanego raportu od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena przez granicę przeszło do USA ponad 150 tysięcy nielegalnych emigrantów. Drugie tyle czeka po meksykańskiej stronie.

Są wśród nich nie tylko emigranci z Ameryki Środkowej ale i tysiące z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Władze Teksasu, Nowego Meksyku i Arizony ostrzegają Biały Dom, że nie są przygotowane na przyjęcie takiej liczby emigrantów i sprawdzenie kto jest chory na COVID.

Imigranci po przedostaniu się na amerykańską stronę – nawet jeśli zostaną zatrzymani przez służby graniczne – są natychmiast wypuszczani. Część umieszczana jest w ośrodkach dla imigrantów a większość po prostu znika. Są wśród nich tysiące dzieci bez rodziców.

Amerykańskie służby graniczne nie mają możliwości sprawdzenia kto przedostał się do USA.  Kwitnie przemyt ludzi a zarabiają na tym latynoskie gangi. Brak kontroli na granicy sprzyja kartelom narkotykowym.

Przed katastrofą humanitarną ostrzega dziennik Washington Post i prasa meksykańska, bo przez Meksyk przechodzą karawany uchodźców.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię