Trzecia fala pandemii w Polsce. Rząd chce wprowadzić kolejne restrykcje

Rzecznik Rządu Piotr Mueller powiedział dziś, że w związku z trzecią falą pandemii rząd nie wyklucza ograniczenia pracy galerii handlowych w kolejnych częściach kraju przed świętami Wielkanocy. Ograniczenia miałyby być takie, jak obecnie w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim.

Jednocześnie Piotr Mueller zapowiedział, że rząd nie planuje wprowadzenia większych obostrzeń, niż te obowiązujące w czterech województwach z najgorszymi wskaźnikami zakażeń COVID-19.

Rzecznik rządu dodał, że najbardziej prawdopodobne jest wprowadzanie obostrzeń w konkretnych województwach. „Chcielibyśmy zostać przy wariancie regionalnym, aczkolwiek takich gwarancji dać nie możemy, bo nie wiemy, jak będzie się ostatecznie rozwijać epidemia” – powiedział rzecznik.

„Natomiast te obostrzenia regionalne są analogiczne do tych, które były jesienią. Zachowaliśmy taką zasadę, że nie są ani powiatowe, ani ogólnopolskie” – mówił w TVP Info Piotr Mueller.

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wczorajszym wpisie na Twitterze zwrócił uwagę na duże wzrosty liczby zakażeń koronawirusem. „Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!” – napisał minister Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych 10 tysiącach 896 potwierdzonych ostatniej doby zakażeniach koronawirusem. Według danych resortu, od wczoraj zmarło 28 zakażonych osób, a wyzdrowiało 14 tysięcy 228 osób. W ciągu minionej doby wykonano ponad 42 tysiące testów na obecność wirusa.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię