CDC: W pełni zaszczepieni mogą bezpiecznie podróżować

(CDC) Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przekazało w piatek, że osoby w pełni zaszczepione mogą bezpiecznie podróżować.

Agencja przekazała również swoje rekomendację na temat testów. Osoby w pełni zaszczepione nie muszą poddawać się testom przed lub po podróży krajowej, chyba że wymaga tego miejsce docelowe. Nadal jednak powinny nosić maski. CDC zaleca testowanie  po powrocie z podróży międzynarodowej, ze względu na mutacje jakie notują inne kraje.

Nieszczepionym osobom nadal odradza się podróżowanie.  „CDC zaleca wstrzymanie się z podróżami do czasu pełnego zaszczepienia, ponieważ zwiększają one szanse na zarażenie się i rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19” – napisano w wytycznych.

Agencja dodała również, że będzie aktualizować swoje wytyczne w miarę jak więcej osób przyjmie szczepionkę, a wskaźnik wskaźniki zachorowań na COVID-19 się zmieni.”

Czytaj również: Illinois: Gdzie mieszkają najzdrowsi? Mamy oficjalne dane

„Wytyczne nie zalecają podróży, tylko mówią o bezpieczeństwie”

W tym samym dniu, gdy agencja wydała wytyczne, dyrektor CDC Rochelle Walensky ostrzegał nadal przez podóżami podczas piątkowej konferencji prasowej.„Wiemy, że obecnie mamy do czynienia z rosnącą liczbą zachorowań. Opowiadałabym się za ogólnym powstrzymaniem się od podróży. Nasze wytyczne milczą na temat zalecania lub niezalecania podróżowania osobom w pełni zaszczepionym. Nasze wytyczne mówią o bezpieczeństwie takiego podróżowania. Jeśli jesteś zaszczepiony, jest to mniejsze ryzyko” – wyjaśnił Walensky.

AL

Waszyngton: Ponad 100 osób zachowało na Covid- 19, mimo przyjęcia szczepionki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię