Illinois: Gdzie mieszkają najzdrowsi? Mamy oficjalne dane

W powiecie Illinois najzdrowsi są mieszkańcy powiatu DuPage, a Kendall, Monroe, McHenry i Lake uplasowały się tuż za nim – wynika z najnowszych statystyk.

Powiat DuPage od lat jest w czołówce tych „najzdrowszych” W 2018 również zdobył pierwsze miejsce, w 2019 drugie, a trzecie w 2020.

„Będziemy kontynuować naszą pracę w celu dalszej poprawy stanu zdrowia naszej społeczności, wiemy, że nie wszyscy mieszkańcy mają taki sam dostęp do opieki zdrowotnej. Jest to szczególnie ważne w obliczu wyzwań ujawnionych przez pandemię COVID-19” – powiedziała dyrektor Departamentu Zdrowia powiatu DuPage.

Czytaj również: Szczepionka Pfizer skuteczna u dzieci. Kiedy rozpoczną się szczepienia ?

Rankingi pokazują, że miejsce zamieszania ludzi wpływa na to jak długi żyją ludzie, a także zwracają uwagę na różnice między poszczególnymi powiatami. Na liście sporządzonej przez County Health Rankings w pierwszej piątce znalazły się:

1. Powiat  DuPage
2: Powiat Kendall
4: Powiat Monroe,
5: Powiat McHenry
9: Powiat Lake

Powiat Cook zajął 44 miejsce wśród 102 powiatów, podczas gdy powiat Kankakee uplasował się na 87 miejscu, a LaSalle na 59. Pełen ranking znajdziecie TUTAJ.

W rankingu brane są pod uwagę m.in. czynniki społeczne, ekonomiczne, kliniczne jak i inne, które wpływają na zdrowie i długość życia – podaje County Health Rankings. Ranking nie obejmuje zgonów związanych z COVID-19. Wszystkie dane do badania pochodzą z 2019 roku.

AL

Waszyngton: Ponad 100 osób zachowało na Covid- 19, mimo przyjęcia szczepionki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię