DMX, legendarny raper zmarł w wieku 50 lat

instagram

Earl Simmons, raper znany pod pseudonimem DMX lub Dark Man X zmarł w wieku 50 lat po zawale serca. Rapper, trafił do szpitala po przedawkowaniu narkotyków na początku kwietnia.

“Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca” – powiedziała rodzina w oświadczeniu. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy. Muzyka Earla zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Doceniamy całą miłość i wsparcie w tym niezwykle trudnym czasie.

Rodzina poprosiła o prywatność, ponieważ opłakują stratę naszego brata, ojca, wujka i człowieka, którego świat znał jako DMX”, dodając, że informacje o jego mszy żałobnej zostaną ogłoszone po ustaleniu szczegółów.

DMX walczył z nadużywaniem substancji odurzających i przeszedł wiele okresów odwykowych, z których ostatni miał miejsce w 2019 roku po odbyciu 12 miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków.

Urodzony w Baltimore i wychowany w Yonkers w stanie Nowy Jork, DMX spędził wczesne lata swojego dzieciństwa w ośrodkach dla nieletnich i domach grupowych.

Raper współpracował m.in. z Mary J. Blige, Faith Evans, Machine Gun Kelly, Lil’ Kim, Macy Gray, Nasem i Method Manem.
W 2000 r. muzyk wygrał nagrodę American Music Award w kategorii “Favorite Rap/Hip-Hop Artist”, w 2001 r. wyprzedził go Dr Dre.
Jego hity, takie jak “Where The Hood At?”, X Gon’ Give It To Ya” czy “Party Up (Up In Here)” do dziś nie schodzą z imprezowych playlist i dyskotek.

Na koncie ma też kilkanaście ról filmowych z których najgłośniejszą była “Romeo musi umrzeć” z 2000r.

 

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II nie żyje.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię