Stany Zjednoczone wstrzymają szczepienia preparatem Johnson & Johnson

fot.YouTube

Federalna Agencja Żywności i Leków oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleciły natychmiastowe wstrzymanie szczepień preparatem Johnson & Johnson do czasu wyjaśnienia kilku przypadków zakrzepów krwi po podaniu tego preparatu. Władze USA wezwały poszczególne stany aby również, do czasu wyjaśnienia wątpliwości, stosowały inne szczepionki.

W USA stwierdzono 6 przypadków zakrzepów krwi, które pojawiły się w okresie od 6 do 13 dni po zaszczepieniu preparatem Johnson & Johnson. Dotyczą one kobiet w wieku od 18 do 48 lat. Jedna z nich zmarła, inna przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. „Ze szczególnej ostrożności rekomendujemy wstrzymanie stosowania tej szczepionki” – głosi komunikat Federalnej Agencji Żywności i Leków oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.
W oświadczeniu podkreślono jednak, że przypadki zakrzepów krwi po szczepieniach są wyjątkowo rzadkie “Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla rządu federalnego” – powiedziała dziennikarzom p.o. komisarza FDA dr Janet Woodcock podczas wirtualnej konferencji prasowej.
Do tej pory w USA podano już bowiem ponad 6 milionów 800 tysięcy dawek szczepionki Johnson & Johnson. Przedstawiciele służ medycznych rządu USA ocenią ponownie potencjalne skutki uboczne tej szczepionki i zdecydują czy powrócić do jej stosowania przez wszystkich dorosłych Amerykanów czy ograniczyć do niektórych grup. Spotkanie komisji ekspertów Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w tej sprawie zaplanowano na jutro.

Illinois wstrzymuje podawanie szczepionek Johnson & Johnson

Zgodnie z rekomendacją Stan Illinois wstrzyma stosowanie szczepionki Johnson & Johnson “z nadmiaru ostrożności” – przekazał stanowy departament zdrowia powiedział we wtorek.

“Departament Zdrowia w stanie  Illinois (IDPH)  powiadomił wszystkich dostawców szczepionki Illinois COVID-19 w całym stanie, aby wstrzymali szczepienia preparatem J&J” – przekazał Departament Zdrowia .”W celu utrzymania terminów, IDPH zdecydowanie doradza dostawcom, aby używali szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna”.

Urzędnicy twierdzą, że większość szczepionek stosowanych w Illinois to Moderna i Pfizer. Z oczekiwanych 483,720 dawek, które stan ma otrzymać w przyszłym tygodniu, tylko 5,800 miało być Johnson & Johnson. W tym tygodniu, stan otrzymał 17,000 dawek szczepionki Johnson & Johnson.

AL

źródło IAR, NBC News

Wyciekły e-maile Huntera Bidena. Zdjęcia i treści szokują

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię