Chicago: 7-letnia dziewczynka śmiertelnie postrzelona na parkingu przed McDonald’s.

fot. print screen/ Twitter/ Abc News

W niedzielę po południu, w Chicago w dzielnicy Homan Square została śmiertelnie postrzelona 7-letnia dziewczynka. Jej ojciec został postrzelony.

Do tragedii doszło około 4 po południu w McDonald’s przy 3200 West Roosevelt Road, w pobliżu skrzyżowania z South Kedzie Avenue – podaje chicagowska policja. Dziewczynka i jej 29-letni ojciec byli wewnątrz samochodu, kiedy padły strzały.

Pracownik McDonald’a, który poprosił o zachowanie anonimowości, powiedział „Chicago Sun-Times”, że dwie osoby wysiadły z szarego samochodu, a następnie oddały strzały w kierunku są ich samochodu.

7-letnia  Jaslyn Adams z Oak Park zmarła z powodu wielu ran postrzałowych w szpitalu Stroger. Jej ojciec został postrzelony w tułów i przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. Żaden z przestępców nie został zatrzymany w niedzielę wieczorem – powiedziała policja. Nie znany jest też motyw.

 

Przed szpitalem Stroger zorganizowano demonstracje wzywającą do zaprzestania przemocy. „Teraz ta jest pogrążona w smutku, ponieważ tchórz postanowił odebrać jej życie, a także postrzelić jej ojca w tym samym czasie” – powiedział działacz społeczny Andrew Holmes.

Ciotka Jaslyn zaapelowała do społeczności. „Proszę odłożyć broń, dzieci boją się wychodzić za drzwi z powodu przemocy” – powiedziała. Kobieta opisała 7-latkę jako słodką, rozmowną dziewczynkę.

Burmistrz Lori Lightfoot w niedzielę wieczorem napisała na Twitterze: „Mam złamane serce i jestem wściekła, że 7-letnie dziecko zostało zabite dziś po południu na West Side w Chicago (…)Epidemia przemocy z użyciem broni, która skraca życie naszych dzieci, musi się skończyć” 

AL

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię