LOT-em do Dubaju? Czemu nie!

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie regularnych, sezonowych rejsów z Warszawy do Dubaju. Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu. Będą je obsługiwać zarówno mniejsze Boeingi 737, jak i największe we flocie PLL LOT Boeingi 787 – Dreamlinery.

LOT zainauguruje loty tuż przed światowym EXPO 2020, a rejsy będą dostępne przez całą zimę. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Rejsy dostępne będą do końca marca 2022 roku. Samoloty LOT-u będą startowały z Lotniska Chopina trzy razy w tygodniu, by wylądować w największym porcie lotniczym w Dubaju – Dubai International Airport. Rejs potrwa około 6 godzin.

Przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT podkreślają, że liczący 3 miliony mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami – ropą, złotem i diamentami.

Od 1 października tego roku do 31 marca 2022 roku stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w ubiegłym roku ze względu na pandemię.

Do obsługi połączeń LOT przeznaczył 168 miejscowe Boeingi 737-800 NG, ze skonfigurowaną, oddzielną klasą biznes liczącą 12 foteli. W razie zapotrzebowania połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8. Pasażerom we wszystkich klasach LOT zaproponuje dwa serwisy, a także rozbudowaną ofertę napojów.

Przewoźnik zapowiada także uruchomienie kolejnych sezonowych i regularnych połączeń. Jednak docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń będą uzależnione od sytuacji epidemicznej na świecie.
Bilety na loty z Warszawy do Dubaju są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie internetowej i u agentów.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię