Czterech na dziesięciu dorosłych mieszkańców USA jest w pełni zaszczepionych

Prawie 100 milionów Amerykanów jest już pełni zaszczepionych – poinformowało amerykańskie federalne Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. W Stanach Zjednoczonych spada liczba infekcji oraz śmiertelnych ofiar pandemii. Kolejne stany łagodzą restrykcje związane z koronawirusem.

Według danych rządu federalnego do wczoraj ponad 99 milionów 600 tysięcy Amerykanów otrzymało dwie dawki szczepionek Pfizer lub Moderna lub jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Dziś zostanie lub już został przekroczony próg 100 milionów.

Czytaj również: Nie zaszczepiła się na Covid -19. Zwolnili ją z pracy

Oznacza to, że niemal czterech na dziesięciu dorosłych mieszkańców USA jest w pełni zaszczepionych. Kolejne 15% jest po pierwszej dawce. Szczepionki na Covid są powszechnie dostępne. Rząd Stanów Zjednoczonych, osoby publiczne i wiele organizacji zachęca Amerykanów do szczepień, szczególnie młodych ludzi oraz szczepionkowych sceptyków.

W wielu amerykańskich stanach znacznie zredukowano ograniczenia pandemiczne a kolejne się otwierają. Dziś wznowił działalność park rozrywki Disneyland w Kalifornii, choć na razie tylko na 25% maksymalnego limitu gości. Władze Nowego Jorku poinformowały, że od 1 czerwca miasto powróci do normalnego funkcjonowania.

IAR

Illinois: Zmarł miesiąc po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki na Covid-19

 

USA: Ta szkoła nie zatrudni zaszczepionych na Covid -19

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię