U wybrzeży San Diego zatonęła łódź przemytników ludzi. Są ofiary śmiertelne

fot.KGTV

U wybrzeży San Diego zatonęła łódź, która najprawdopodobniej przemycała ludzi do Kalifornii. Zginęły 4 osoby, około 20 zostało hospitalizowanych.

James Gartland, szef ratowników w San Diego, przekazał reporterom, że wyglądało to jakby łódź uderzyła w rafę i rozpadła się. Większość osób dotarła do brzegu o własnych siłach, jednak kilka zostało wyciągniętych z wody, niektórzy wymagali natychmiastowej reanimacji na plaży. Na łodzi znajdowało się około 30 stłoczonych pasażerów, bez odpowiedniego sprzętu „Chcieliśmy uratować wszystkich, których mogliśmy” – pokazał jedne z ratowników.

Czytaj również: Arcybiskup Kalifornii sugeruje, że Pelosi i Biden nie powinni przyjmować Komunii

Ponad 20 osób zostało przewiezionych do lokalnych szpitali. Ich stan zdrowia nie został ujawniony. Ratownicy przekazali, że warunki były trudne, bardzo wysokie fale oraz wiatr i zimna woda utrudniały akcję. „Uważamy, że był to statek przemytniczy używany do nielegalnego przemycania migrantów do Stanów Zjednoczonych” – powiedział Jeff Stephenson, agent patrolu granicznego.

Podczas ostatniego weekendy CBP (Służba Celna i Ochrona Granic) zwiększyła patrole, aby odstraszyć potencjalnych przemytników. „W ostatnim czasie obserwowaliśmy dramatyczny wzrost prób przemytu morskiego” powiedział główny agent patrolowy Aaron Heitke z San Diego. „Wszystkie te nielegalne przeprawy przez morze są bardzo niebezpieczne, wiele z nich okazało się tragicznych, ponieważ przemytnicy poświęcają bezpieczeństwo ludzi w imię zysków”.

AL

Masz kosmetyki zawierające talk? Wyrzuć je natychmiast!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię