Agenci graniczni przechwycili narkotyki wartości 4,6 miliona dolarów

Agenci graniczni w Teksasie przechwycili metamfetaminę i kokainę o wartości prawie 5 milionów dolarów. Narkotyki były schowane w wiadrach Home Depot i zostały znalezione podczas dwóch oddzielnych prób przemytu.

Pierwsza próba miała miejsce 5 maja na międzynarodowym moście Hidalgo – Reynosa na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem, poinformowali przedstawiciele U.S. Customs and Border Protection (CBP) w komunikacie prasowym.

37-letni mężczyzna prowadzący furgonetkę Ford F-150 został wybrany losowo do dodatkowej kontroli podczas próby wjazdu do McAllen w Teksasie. Podczas sprawdzania pojazdu z użyciem psów antynarkotykowych agenci znaleźli 94 paczki metamfetaminy w jasnopomarańczowych wiaderkach Home Depot. Przechwycony towar był wart około 4,3 miliona dolarów i ważył 216 funtów.

Tego samego dnia 21-letnia kobieta na moście Anzalduas International Bridge w McAllen została skierowana na dodatkową kontrolę. Władze podały, że kobieta, obywatelka USA,  urodzona w Reynosa w Meksyku, została znaleziona z 18 paczkami kokainy w pojeździe. Ten towar wart był 345 000 dolarów. Narkotyki i pojazdy z obu wypadków zostały skonfiskowane, a dwóch rzekomych przemytników zostało aresztowanych i zatrzymanych przez śledczych Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Te dwa przypadki przechwycenia twardych narkotyków są wynikiem ciężkiej pracy i determinacji naszych oficerów pierwszej linii, chroniących naszych granic”, powiedział dyrektor portu w Hidalgo, Carlos Rodriguez.

Czytaj również: FAA nakłada kary na źle zachowujących się pasażerów linii lotniczych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię