7 najlepszych kryptowalut na rynku poniżej 2 USD ( na inwestycje )

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że obecnie na rynku jest ponad 7000 kryptowalut. Można za nie kupić w tej chwili już prawie wszystko. Od artykułów spożywczych po samochody i mieszkania. Według opinii specjalistów, właśnie kryptowaluty są globalną przyszłością finansową.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta, inaczej mówiąc waluta kryptograficzna, jest to nic innego niż innowacyjny, system księgowy, przechowujący informacje o stanie posiadania w wirtualnych jednostkach monetarnych. Innymi słowy jest to po prostu wirtualna waluta której wartość rzeczywista jest czysto umowna. Posiadacz kryptowaluty przechowuje ją na swoim komputerze osobistym lub w smartfonowej aplikacji w tzw. portfelu. Do portfelu ma dostęp tylko osoba, która dysponuje unikalnym zaszyfrowanym kodem w którym zawarte są informacje zapobiegające jej kopiowaniu czy ponownemu wydawaniu. Jeżeli posiadacz kryptowaluty ma życzenie dokonać transakcji, odbywa się ona elektronicznie, bezpośrednio pomiędzy nim, a kontrahentem, pomijając usługi bankowe.

Kto wymyślił kryptowaluty?

Przeszło dziesięć lat temu, Japończyk Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin, pierwszą i zdecydowanie najpopularniejszą formę kryptowaluty na świecie.
Drugą największą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej jest Ethereum. Z etherów jako waluty korzystają najczęściej programiści, by płacić za usługi świadczone w sieci Ethereum. Ethereum to nie tylko jednostka monitarna lae rownocześnie platforma, która korzysta z technologii blockchain i służy do zawierania tak zwanych inteligentnych kontraktów. Dzięki zdecentralizowanej sieci peer-to-peer użytkownicy mają możliwość budowania aplikacji, tworzenia skryptów lub umów, które można zapisywać w blockchainie.

Kryptowaluty, w które warto zainwestować:

Strona InvestoPlace skompilowała listę siedmiu kryptowalut, które mogą stać się kolejnym Bitcoin’em. Każda z siedmiu przedstawionych krytowalut kosztuje poniżej 2 USD za monetę (token).

1. Dogecoin (CCC:DOGE-USD)

 • Cena: 0,352144 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 45.61 mld USD

Kryptowaluta nazwana na cześć popularnego internetowego mema psa Shibu Inu „Doge”. W obiegu jest już 129 miliardów Dogecoin. Kryptowaluta wzrosła w tym roku o ponad 13000%, co czyni ją czwartą co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej. Dogecoin ma lekko inflacyjną strukturę podaży tokenów. Co roku „produkowanych” jest zaledwie 5 miliardów nowych Dogecoin co może uczynić ją użyteczną kryptowalutą do płatności w realnej gospodarce. Analitycy z InvestoPlace podejrzewają, że ma duże szanse na przekroczenie wartości rynkowej 100 miliardów dolarów, co uczyni ją trzecią co do wielkości kryptowalutą po Ethereum. Zarówno Robinhood, jak i Webull oferują możliwość zakupu Dogecoin.

2. Cardano (CCC:ADA-USD)

 • Cena: 1,57 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 49,4 mld USD

Cardano to platforma z innym systemem walidacji łańcucha bloków niż Bitcoin czy Ethereum. Jest rozwijana jako zdecentralizowana platforma programistyczna aplikacji – DApp, z blockchainem obsługującym wiele aktywów. Platforma umożliwia rozliczenia peer-to-peer w transakcjach płatniczych, jak również inteligentne kontrakty. Wewnętrzną kryptowalutą Cardano jest Ada. Jest jedną z pięciu kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej.

3. Ripple (CCC:XRP-USD)

 • Cena: 1,13 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 39,72 mld USD

Ripple, utworzony w 2012 roku umożliwia natychmiastowe i prawie bezpłatne globalne transakcje finansowe, obsługuje tokeny reprezentujące walutę fiducjarną i kryptowalutę. Pomimo procesów sądowych zarówno ze strony SEC, jak i inwestorów prywatnych waluta rośnie. XRP-USD zamknął 2020 rok ceną 0,2324 USD. Od 10 maja tego roku cena wynosi 1,43 USD. Oznacza to, że w tym roku Ripple wzrósł o 515%. Ripple może przekroczyć granicę 100 miliardów dolarów. To daje kolejne 98,8% potencjalnego zysku.

 

4. VeChain (CCC:VET-USD)

 • Cena: 0,11 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 7,2 miliarda USD

VeChain została zbudowana na bazie blockchaina VeChainThor i zaprojektowana w celu usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw i procesów biznesowych. Jej celem jest usprawnienie tych procesów i przepływu informacji w złożonych łańcuchach dostaw dzięki wykorzystaniu technologii rozproszonych rejestrów (DLT). VeChain jest również wyjątkowy, ponieważ wypłaca rodzaj dywidendy zwanej VeThor (CCC: VTHO-USD) posiadaczom tokenów VET. Stopa dywidend to nieco ponad 1,3%. To sprawia, że VET-USD jest naprawdę wyjątkowym blockchainem i kryptowalutą.

5. Stellar Lumens (CCC:XLM-USD)

 • Cena: 0,47 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 11,10 mld USD

Stellar Lumens to protokół blockchain dla systemów płatności. Kryptowaluta Stellar blockchain nazywana jest lumenem. Lumeny mogą być używane przez handlowców w sieci Stellar, która łączy banki, systemy płatności i ludzi, aby ułatwić tanie transfery wartości aktywów krzyżowych, w tym płatności. W tym roku roku Stellar Lumens rozpoczął współpracę z rządem Ukrainy w celu opracowania krajowej waluty cyfrowej. Stellar to jeden z najlepszych altcoinów ostatnich pięciu lat.

6. Tron (CCC:TRX-USD)

 • Cena: 0,08355 USD
 • Kapitalizacja rynkowa:8,4 miliarda USD

Tron to system operacyjny oparty na blockchainie z niezależną siecią peer-to-peer. Fundacja Tron w roku założenia, 2017, zebrała 70 milionów dolarów w ramach pierwszej oferty monet w Chinach. Od tego czasu wartość rynkowa kryptowaluty TRX-USD, zwana Tronix, wzrosła do prawie 10 miliardów dolarów. Tylko w tym roku wartość Tron wzrosła o 376%.

7. BitTorrent (CCC:BTT-USD)

 • Cena: 0,003924 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 2,6 miliarda USD

BitTorrent to platforma wymiany plików typu peer-to-peer, której celem jest odciążenie łączy serwera udostępniającego pliki. Początkowo protokół był używany do nielegalnego pobierania pirackich filmów i innych mediów na zasadzie zdecentralizowanej. Dzisiaj, BitTorrent współpracuje z siedmioma największymi studiami filmowymi. Moneta BTT jest przeznaczona dla osób potrzebujących szybszych prędkości pobierania i wysyłania oraz innych usług, które w innym przypadku byłyby niedostępne dla nich jako bezpłatnych użytkowników. Niedawno BitTorrent został dodany do nowej giełdy, Poliniex.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię