Pierwszy rejs od roku. Cały statek zaszczepiony, a dwóch pasażerów chorych

fot. Wikipedia

Celebrity Millennium należący do grupy Royal Caribbean  to pierwszy wycieczkowiec, który wypłynął z Ameryki Północnej od początku pandemii koronawirusa. Cała obsługa i pasażerowie byli w pełni zaszczepieni, mimo to dwóch pasażerów uzyskało pozytywny wynik testu.

„Podczas wymaganych testów na koniec rejsu dwaj goście, którzy dzielą pokój na pokładzie Celebrity Millennium uzyskali pozytywny wynik testu na Covid – 19. – podała firma obsługująca linię wycieczkową. „Osoby te przechodzą zakażenie bezobjawowo, znajdują się w izolacji i są monitorowane przez nasz zespół medyczny”.

Przed wejściem na pokład wszyscy goście byli zobowiązani do okazania negatywnego testu Covid-19 i dowodu szczepienia na 72 godziny przed wypłynięciem statku – przekazał firma. „Celebrity Millennium żegluje z w pełni zaszczepioną załogą oraz gośćmi. Postępujemy według wszystkich obowiazujących zasad oraz wytycznymi CDC, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości” – przekazała firma.

Czytaj również: Kokaina w bananach. Wiemy gdzie

Statek płynął docelowo na wyspę St. Maarten. Pasażerowie dowiedzieli się, że mają pozytywny wynik testu zanim opuścili statek i udali się na wyspę. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dały zgodę na ponowne uruchomienie rejsów po raz pierwszy od ponad roku. Agencja przekazała również, że przypadki kiedy osoby w pełni zaszczepione uzyskują pozytywny wynik testu są niezwykle rzadkie.

Do tej pory z ponad 130 milionów w pełni zaszczepionych ludzi w Stanach Zjednoczonych co najmniej 10,262 uzyskało pozytywne wynik testów na COVID-19 – przekazało CDC w zeszłym miesiącu. Wielu z nich przechodziło infekcję bezobjawowo.

AL

[sc name=”kategoriakryptowalu

 

Szczepionki chronią także niezaszczepionych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię