Rosja zapowiada współpracę z USA w poszukiwaniu hackerów

Rosja wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi chce poszukiwać hackerów – poinformował dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow. Szef FSB mówił o tym w trakcie trwającej w Moskwie Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa.

Jak podkreślił, współpraca rosyjsko – amerykańska w tej dziedzinie jest konsekwencją ubiegłotygodniowego spotkania Władimira Putina z Joe Bidenem. Aleksandr Bortnikow oświadczył, że prowadzone są działania w ramach porozumień zawartych przez prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych – „Będziemy współpracować z nadzieją na wzajemność”. – stwierdził szef FSB.

 

Aleksandr Bortnikow ostrzegł, że najczęściej autorami ataków hackerskich są terroryści, którzy wykorzystują infrastrukturę informatyczną do przeprowadzania zamachów. Dyrektor rosyjskiej służby bezpieczeństwa wspomniał także o zagrożeniu propagowaniem w internecie ekstremizmu i terroryzmu.

Zobacz: 13 ciekawostek na temat Putina

Aleksandr Bortnikow nie wspomniał o tym, że to Rosja jest państwem najczęściej oskarżanym o organizowanie ataków hackerskich, w tym o charakterze propagandowym i dezinformacyjnym, naruszających bezpieczeństwo i stabilność innych krajów. W związku z takimi działaniami Stany Zjednoczone i kraje Unii Europejskiej już nałożyły na Rosję sankcje.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię