Karaibska wyspa Curacao – raj na ziemi

Curacao to taka mała Europa na Karaibach. Wyspa znajduję się u wybrzeży Wenezueli, razem z Arubą i Bonaire, tworzą tak zwany archipelag ABC (Aruba, Bonaire, Curacao). Rajska wyspa Curacao to nie tylko białe, piaszczyste plaże.

Warto odwiedzić stolicę Archipelagu Antyli Holenderskich – Willemstad. Nazywany „małym Amsterdamem”. Miasto zachwyca swoją architekturą, znajdziemy tu urocze domy w stylu holenderskim, pomalowane na pastelowe barwy. Ze względu na zabytkowe stare miasto oraz port Willemstad zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Curacao Sea Aquarium (Akwarium Morskie) to jedna z największych atrakcji wyspy. Akwarium słynie z Akademii Delfina, która pozwala nam lepiej poznać te fascynujące zwierzęta. Oferują także pływanie z delfinami.

Czytaj również: Dolina Monumentów – niesamowite miejsce na mapie USA

Wyspa słynie z przepięknych miejsc do nurkowania. Jeśli jesteś amatorem tego sportu koniecznie musisz odwiedzić „Alice in Wonderland”. Zobaczycie tam różnorodne gatunki kolorowych ryb, płaszczki etc. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z nurkowaniem nocnym, jest to również fantastyczne miejsce do ćwiczenia swoich umiejętności.

Polecamy: Dokąd na weekend w pobliżu Chicago? Polecamy super miejscówki (WIDEO)

Jaskinie Hato położone na północ od Willemstad to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie. Powstawały poniżej poziomu morza i ostatecznie ukształtowały się, gdy poziom wody opadł. Kiedyś służyły za schronienie zbiegłym niewolnikom, Na ścianach można podziwiać malowidła sprzed 1500 lat. Jaskinie słyną również z oryginalnych form stalaktytowych i stalagmitowych.

Pomimo, iż wyspa nie jest duża – jej powierzchnia to 444 km² , znajduje się tu ponad 40 plaż. Większość z nich jest stosunkowo niewielka i położona w zatokach lub lagunach. Poniżej mały przewodnik po tych najciekawszych:

 

AL

Aruba – szczęśliwa wyspa na Karaibach (FOTORELACJA)

9 fascynujących podziemnych miast

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię