Były lekarz Białego Domu twierdzi, że Joe Biden powinien poddać się testom poznawczym

Były lekarz Białego Domu twierdzi, że przedstawiciele partii demokratycznej powinni zaaplikować prezydentowi test „wymagań poznawczych”.

Doktor Ronny Jackson dodaje, że Trump ustanowił precedens, kiedy pełniąc rolę prezydenta USA poddał się egzaminowi kognitywnemu i Biden powinien zrobić to samo.

Podczas prezydentury Donalda Trumpa, Demokraci stwierdzili, że nie nadaje się on do pełnienia obowiązków prezydenta wymagając, aby Trump poddał się testom.

Czytaj również: 17 ciekawostek na temat stanów USA

Aby uciszyć spekulacje na temat zdolności umysłowych, prezydent Trump rok po objęciu prezydentury, zgodził się przejścia przez Montreal Cognitive Assessment (MoCA) – 30-punktowego egzaminu sprawdzającego upośledzenie pamięci.

„Skrajna lewica i media głównego nurtu domagały się, aby stały się nowym standardem dla każdego, kto będzie przewodził naszemu krajowi i będzie naszym głównodowodzącym i głową państwa” – powiedział Jackson w wywiadzie dla Fox News. „Mówię, że zgadzam się z nimi w tym momencie – musimy to zrobić”, dodał doktor Jackson.

Zobacz też: Kluczowe momenty w karierze i życiu Władimira Putina

Jackson, który przeprowadził test dla Trumpa, wyjaśnił, że egzamin nie jest testem IQ, ale raczej standardowym testem na problemy związane z wiekiem, w tym demencję i pogorszenie funkcji poznawczych.
W zeszłym miesiącu, przedstawiciele Białego Domu powiedzieli, że prezydent Biden ma przystąpić do badania rocznego „pod koniec tego roku”. W przypadku regularnych badań rocznych, egzamin kognitywny nie jest wykonywany na co Jackson zwrócił uwagę, dodając, że Biały Dom nie powiedział, „czy egzamin poznawczy zostanie uwzględniony podczas badań przesiewowych zdrowia prezydenta”.

Jackson wskazał na wzrost liczby przypadków, w których prezydent wydaje się zdezorientowany. „Myślę, że każdego dnia demonstruje, że coś jest nie tak. Nie musisz być lekarzem, aby spojrzeć na jego zachowanie i zobaczyć, że coś się dzieje”, dodał w wywiadzie.

Czytaj: Kilka słów o tym, na co USA marnuje pieniądze

W październiku zeszłego roku, Nancy Pelosi przedstawiła ustawę, która stworzyłaby ponadpartyjną komisję doradców ds. zdrowia w celu oceny zdolności prezydenta do pełnienia funkcji w najwyższym urzędzie w USA. „Ta ustawa dotyczy przyszłych prezydentów, ale przypomina nam o konieczności działania ze względu na stan zdrowia obecnego prezydenta” – powiedziała w zeszłym roku odnosząc się do Trumpa.

Doktor Jackson twierdzi, że skoro badania te były tak niezbędne w oczach Demokratów podczas prezydentury Trumpa tym bardziej są konieczne w przypadku Bidena. „Ustanowili standardowy precedens i powinni (Demokraci) podążać tą samą drogą teraz. Możemy cofnąć się czterdzieści lat i zobaczyć nagrania z Bidenem. Zawsze popełniał gafy, ale teraz jest zdezorientowany i zagubiony”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię